Historia firmy

Początki działalnościWader-Woźniak jest wiodącym, polskim producentem zabawek dla najmłodszych dzieci. Jako spółka firma istnieje od 26 lat, jednak swoją tradycją sięga lat 60. ubiegłego wieku, kiedy to Ryszard Woźniak zaczął produkować pierwsze zabawki. W 1990 roku powstała firma "Wader-Woźniak sp. z o.o." jako joint-venture dwóch rodzinnych firm o wieloletniej tradycji w produkcji zabawek – niemieckiej „Hermann Wader Spielwarenfabrik” oraz polskiego zakładu rzemieślniczego, którego twórcą i właścicielem był Ryszard Woźniak.

 

 Etapy budowy firmyDzięki połączeniu doświadczeń obu rodzin, nowe przedsiębiorstwo dostało impuls do dynamicznego rozwoju i szybko stało się największym w Polsce producentem zabawek z tworzyw sztucznych. Marka Wader kojarzona jest przede wszystkim z wytrzymałymi samochodami a flagowym produktem firmy Wader-Woźniak jest wywrotka Gigant o nośności do 150 kg.

Oferta firmy obejmuje jednak zabawki zarówno dla chłopców, jak i dla dziewcząt, takie jak między innymi szeroka gama zabawek do piasku, klocki, zabawki edukacyjne, drogi i garaże, serwisy do kawy i herbaty, czy auta duże i małe.

W sierpniu 2012 nastąpiło wykupienie udziałów  partnera zagranicznego, dzięki czemu firma Wader-Woźniak przestała być spółką joint-venture i  jest w całości w posiadaniu kapitału polskiego.

Dzisiaj u steru firmy stoją synowie założyciela: Marcin Woźniak na stanowisku Prezesa Zarządu oraz Łukasz Woźniak na stanowisku Wiceprezesa Zarządu, a osobisty nadzór na kluczowymi obszarami kreacji produktów pozostał podstawowym atrybutem zarządzania firmą.

Siedziba polskiego producenta zabawek "WADER-WOŹNIAK sp. z o.o." od momentu jej uruchomienia, znajduje się w Dąbrowie Górniczej, przy ulicy Rudnej. Ciągły wzrost produkcji i sprzedaży sprawia, że w kolejnych latach siedziba i oddziały przedsiębiorstwa rozrastają się o kolejne budynki produkcyjne, magazynowe i administracyjne, aż do dzisiejszych rozmiarów 50 tys. m2 zabudowanej powierzchni. W 2010 roku została oddana do użytku nowa hala produkcji o powierzchni 3 800 m2, a z początkiem 2013 roku nowy, kolejny magazyn wysokiego składowania o pojemności prawie 6 000 palet.

Od początku funkcjonowania firmy jej właściciele kładą silny nacisk na zapewnienie najwyższej jakości i bezpieczeństwa użytkowania zabawek. Aby to zagwarantować osobiście angażują się w każdy etap powstawania nowego produktu od fazy projektowania po etap produkcji.

Dzień dzisiejszy

Firma Wader–Woźniak jest zdobywcą wielu nagród w kraju i za granicą. Jest również sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu” oraz dwukrotnym laureatem tytułu Created in Poland Superbrands  przyznawanego przez Klientów.

W 2014 roku podpisana została umowa licencyjna z koncernem The Walt Disney Company. W ramach nawiązanej współpracy na produkowanych w Polsce zabawkach pojawiły się najpopularniejsi bohaterowie bajek Disneya – Kubuś Puchatek, Myszka Miki, Minnie, Księżniczki, Auta oraz Samoloty. W 2015 roku do bajkowej kolekcji dołączyła również superprodukcja - Kraina Lodu. Seria produktów licencyjnych obejmuje ponad 50 artykułów letnich: taczki, łopatki, wózki z akcesoriami do piasku i komplety letnie.

Jako polski producent zabawek, Wader-Woźniak posiada własne oddziały handlowe na Węgrzech, Czechach i Słowacji oraz stałych partnerów handlowych na Ukrainie, w Niemczech czy Izraelu. Zabawki z Dąbrowy Górniczej sprzedawane są do ponad 70 krajów na całym świecie, w tym między innymi do Korei Południowej, RPA, Islandii, Mongolii, Australii, Indii, Nowej Zelandii, Libanu czy Kanady.

Przede wszystkim,
jesteśmy jedynym unijnym producentem zabawek , które są oferowane pod marką

 

powrót