Informacje o firmie

O nas
Polski producent zabawek "WADER-WOŹNIAK sp. z o.o." jest obecny na rynku od ponad 27 lat. Firma należy do ścisłej czołówki europejskich producentów zabawek z tworzywa sztucznego dla najmłodszych dzieci i jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek w branży dziecięcej. W ciągu wielu lat funkcjonowania na rynku przedsiębiorstwo stało się w Polsce liderem w zakresie sprzedaży aut dla dzieci. W naszej ofercie znajduje się ponad 300 modeli zabawek, a co roku wprowadzane są kolejne nowości.

Nasza wizja/Nasza misja
Jesteśmy przekonani, że najlepszą formą nauki jest zabawa. Dzieci powinny uczyć się podczas zabawy, dlatego dajemy im proste, ale kreatywne zabawki w podstawowych kształtach i kolorach, aby dzięki nim lepiej rozumiały świat od samego początku.

Misją "WADER-WOŹNIAK sp. z o.o." jest wspieranie rodziców i nauczycieli przedszkolnych w dbaniu o prawidłowy rozwój psychoruchowy dzieci w ich pierwszych latach życia, poprzez dostarczanie wysokiej jakości, bezpiecznych zabawek rozwijających kreatywność dzieci, kształtujących umiejętność logicznego myślenia i zachęcających dziecko do zabaw ruchowych.

Firma jest inicjatorem akcji edukacyjnych, których celem jest zwiększenie świadomości bezpieczeństwa wśród dzieci.Zasoby firmy
Park maszynowyDysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym oraz własną narzędziownią, w której budowane są formy wtryskowe służące do produkcji nowych zabawek. Magazyny wysokiego składowania o łącznej powierzchni ok. 50000 m2 umożliwiają zachowanie ciągłości dostaw przez cały rok, także w ostatnim kwartale roku, czyli w okresie najbardziej wzmożonej sprzedaży.

W 2010 roku do użytku została oddana nowa hala produkcyjna o powierzchni 3 800 m2, a na początku 2013 roku, uruchomiliśmy kolejny magazyn wyrobów gotowych o pojemności prawie 6.000 palet.


Dystrybucja
Producent zabawek "WADER-WOŹNIAK sp. z o.o." posiada doskonale rozwiniętą sieć dystrybucji, na którą składa się:

5 magazynów satelitarnych w Polsce ( Kraków, Poznań, dwa magazyny w Warszawie oraz Gdynia),

dwa magazyny centralne w Dąbrowie Górniczej,

ponad 800 sklepów współpracujących z firmą,

oddziały handlowe w Czechach, na Słowacji oraz na Węgrzech,

długoletni partner handlowy na Ukrainie

Dzięki tak rozwiniętej sieci sprzedaży zabawki "WADER-WOŹNIAK sp. z o.o." w bardzo krótkim czasie od chwili zamówienia docierają do wszystkich naszych Klientów.

    

 Kraje eksportowe

Eksport
Zabawki z Dąbrowy Górniczej sprzedawane są do ponad 70 krajów na całym świecie, w tym między innymi do Korei Południowej, RPA, Islandii, Mongolii, Australii, Indii, Nowej Zelandii, Libanu czy Kanady.

Nagrody i wyróżnienia

 • 2017 - Tytuł Zabawka Roku dla Gigant Śmieciarka
 • 2017 - Nagroda w konkursie „Świat przyjazny dziecku” przyznana przez Komitet Ochrony Praw Dziecka dla pojazdów Super Tech Truck,
 • 2013, 2012, 2009, 2008, 2007 i 2006 - Tytuł „Gazela Biznesu” nadawany przez dziennik „Puls Biznesu” oraz Coface Intercredit Poland,
 • 2018, 2014 i 2013 - Tytuł Created in Poland Superbrands przyznanego przez Klientów,
 • 2011 - Nagroda w konkursie „Świat przyjazny dziecku” przyznana przez Komitet Ochrony Praw Dziecka dla serii Kid Cars 3D,
 • 2007 - Nagroda „Superprodukt” przyznawana przez miesięcznik „Mam dziecko” dla Śmieciarki Gigant,
 • 1998 i 2003 - Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich za Super Truck Straż Pożarną, Gigant Koparko - Ładowarkę i Traktor Gigant z przyczepą,
 • 1995 i 2000 - Znak ”Dobry wzór” nadawany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego dla 11 zabawek.


Wader-Woźniak w liczbach

 •  nr 1 w Polsce w sprzedaży samochodów dla dzieci,
 • 8 magazynów w Polsce,
 • ponad 27 lat na rynku,
 • eksport do ponad 70 krajów na całym świecie,
 • 150 kg wytrzymałość samochodów z serii Gigant,
 • współpraca z 800 Sklepami Patronackimi w całej Polsce ,
 • ponad 300 modeli zabawek dostępnych w stałym asortymencie.

Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie tekstów oraz zdjęć, bez zgody Wader-Woźniak jest zabronione.

powrót